Yine Elon Musk Yine Dogecoin: Bir Simülasyon Mu?

Dogecoin (DOGE) fırtınası hız kesmeden devam ediyor. Geometric Energy Corporation, dün akşam saatlerinde DOGE-1 Ay görevini açıkladı. DOGE-1 görevi için SpaceX’in Falcon 9 roketinde aya 40 kilogram ağırlığında bir uydu fırlatılacak. Ancak ilginç olan kısım, Ay’a gönderilecek bu ticari yükün ödemesi ise popüler altcoin Dogecoin ile yapılacak. Yetkililer bunu ödemesi tamamen Doge ile yapılan ilk ticari ay taşımacılığı olarak etiketliyor. Bu konu her zaman ki gibi Elon Musk’tan yorum aldı. Ünlü milyarderin paylaşımına bakılırsa, Elon Musk’un simülasyonunda yaşıyor olabiliriz…

Popüler altcoin Dogecoin (DOGE) Ay’a gidiyor ama bu sefer şaka değil…

Dogecoin (DOGE) Ay’a gidiyor ama bu sefer şaka değil… Dogecoin, SpaceX ile Geometric Energy Corporation arasındaki Ay ile ilgili tüm işlemlerde hesap birimi olarak belirlendi. Geometric Energy Corporation, dün akşam saatlerinde DOGE-1 Ay görevini açıkladı. Bu kapsamda Ay’a gönderilecek bu ticari yükün ödemesi popüler altcoin Doge ile yapılacak. Geometric Energy Corporation’ın CEO’su Samuel Reid, konuya yönelik şu yorumda bulundu:

Bu tarz bir anlaşma için resmi olarak DOGE üzerinden ödeme işlemi yapan Geometric Energy Corporation ve SpaceX, bu sayede DOGE’yi uzay sektöründe bir hesap birimi olarak belirledi.

SpaceX’in ticari satışlardan sorumlu başkan yardımcısı olan Tom Ochinero, da bu gelişmeyi yorumladı ve “Bu görev, kripto para biriminin Dünya yörüngesinin ötesinde kullanımını ortaya koyacak ve gezegenler arası ticaretin temelini kuracak. DOGE-1’i aya fırlatmaktan heyecan duyuyoruz!” dedi.

Peki bu sadece bir simülasyon mu? Elon Musk bizi böyle düşündürebilir

Peki bu sadece bir simülasyon mu? Elon Musk bizi böyle düşündürebilir. Ünlü milyarder, Dogecoin’in uzay yolculuğu için para birimi olarak kullanıldığı bir simülasyonda yaşama fikrine iki “Face with Tears of Joy” emojisiyle tepki verdi. Bu gelişmeler Elon Musk’un merakla beklenen SNL etkinliğinden sonra geldi. Elon Musk, Doge’nin “SNL” pogramı sırasında durdurulamaz bir finansal araç olduğunu söyledi.

Ayrıca Elon Musk kripto parayı açıklamaya çalışırken DOGE’nin fiyat hareketine dikkat çekti ve bunun “gerçek bir yükseliş” olduğunu vurguladı. Dördüncü en büyük kripto para birimi  Dogecoin, yazım sırasında yüzde 6 oranında düşüşle 0,52 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 68,3 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Dogecoin yazım sırasında piyasa değeriyle 33,3 dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.